حریم خصوصی در فضای سایبر از منظر حقوق بین الملل

یادداشت

حریم خصوصی در فضای سایبر از منظر حقوق بین الملل دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 16:25

(0 رای‌ها)
1447 بار

کتاب "حریم خصوصی در فضای سایبر از منظر حقوق بین الملل" به قلم دکتر بابک پورقهرمانی (استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه) و علی صابر نژاد (دانشجوی دکتری حقوق بین الملل) در ۵۰۰ نسخه و به قیمت ۱۰۰/۰۰۰ ریال توسط انتشارات مجد در سال جاری ( ۱۳۹۴ )به چاپ رسیده است .
این کتاب شامل سه فصل با عناوین: حریم خصوصی و فضای سایبر؛ مبانی حمایت از حریم خصوصی در فضای سایبر؛ و اقدامات بین المللی و منطقه ای ناظر بر حمایت از حریم، می باشد. در بخشی از مقدمه این کتاب چنین آمده است: "در پژوهش حاضر به این مساله پرداخته شده است که حقوق بین الملل به عنوان یک حقوق جهان شمول چه حمایتی از داده ها در فضای سایبر انجام می دهد. در واقع سوال اصلی این است که مفهوم حریم خصوصی در فضای سایبر چه می تواند باشد؟ چه عواملی موجب نقض این حریم می باشد؟ و از سوی دیگر حمایت اسناد بین المللی از این موضوع در فضای سایبر به چه نحوی است؟"

کلارا آقایی-وکیل دادگستری
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی تازه کردن

حق گستر

پایگاه حقوقی حق گستر از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف از تاسیس و راه اندازی این پایگاه حقوقی ایجاد محیطی علمی و مناسب جهت نشر رایگان مقالات و مطالب حقوقی دانشجویان و اساتید رشته حقوق می باشد. سعی شده در کنار نشر مقالات حقوقی که از اهداف اصلی سایت می باشد سایر نیازهای دانشجویان و اساتید رشته حقوقی نیز برآورده شود. حق گستر آمادگی و توانایی لازم را برای همکاری با کلیه نهادها و ...را در زمینه مسائل حقوقی دارد.

پربحث‌ترین ها